İPTAL VE İADE ŞARTLARI

Aşağıdaki Geri İade Maddeleri "Diyar Bilişim" ‘e Aittir.


1) Geri iade ve ödeme yalnızca bütün Web Hosting ve Reseller Hosting paketlerinde yapılmaktadır.


2) Web Hosting ya da Reseller Hosting hizmetini satın aldıktan sonra 7 gün içerisinde iptal isteğinde bulunmanız halinde en geç 24 saat içerisinde (banka mesai saatleri içinde) geri ödeme yapılır.


3) Satın almış olduğunuz Web Hosting ya da Reseller Hosting hizmeti çok yavaş çalışıyor ve sürekli erişim olmuyor ya da serverlarımızdan kaynaklanan bir sebebten dolayı geri iade yapabilir ve ücretinizi geri alabilirsiniz.


4) Satın almış olduğunuz Web Hosting ya da Reseller Hosting hizmetinde size garanti edilen maksimum internet alanı ve aylık trafik bilgisi doğru değil ise Hosting ya da Reseller hizmetini geri iade yapabilir ve ücretinizi geri alabilirsiniz.


5) Satın almış olduğunuz Web Hosting ya da Reseller Hosting hizmetinin bulunduğu servernun veri merkezinde gerçekleşebilecek (yangın, deprem, sel ve diğer doğal afetler dışında) kapalı kalması halinde Hosting ya da Reseller hizmetini geri iade yapabilir ve ücretini geri alabilirsiniz.


6) Satın almış olduğunuz Web Hosting ya da Reseller Hosting hizmeti sitemizde verilen özelliklerine uymuyor ise Hosting ya da Reseller hizmetini geri iade yapabilir ve ücretinizi geri alabilirsiniz. Bu yüzden herhangi bir paket satın almadan iletişime geçmeniz ve server özelliklerini sormanız gereklidir, aksi taktirde geri iade kabul edilememektedir.


7) Domain (Alan Adı), Vps, Dedicated, Script Lisansı, Panel Lisanslama, Web Tasarımı ve bünyemizdeki diğer bütün hizmetlerde hiç bir biçimde geri iade yapılmaz, zira bu hizmetler geri iade koşullarına makul değildir.


8) Web Hosting ya da Reseller Hosting hizmetinin içinde barınan herhangi bir sitenin Hizmet Sözleşmesi'ne makul olmamasından kaynaklanan sonuçlardan kaynaklı geri iade ya da ücreti geri ödeme isteğinde bulunulamaz.


9) Satın almış olduğunuz Web Hosting ya da Reseller Hosting hizmeti bütün scriptleri desteklemiyor olabilir. Kurduğunuz scriptin çalışmaması halinde geri iade ve ücreti geri ödeme kabul edilmez. Bunun için paket satın almadan önce müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz sizin faydasınıza olacaktır.


10) Satın almış olduğunuz Web Hosting ya da Reseller Hosting hizmetinde sitemizde yazılı olan bütün özellikler mevcut ise, size garanti edilen maksimum internet alanı ve aylık trafik tam anlamıyla sağlanıyor ise, çok yavaş çalışma ve sitelerde kapanma gibi durumlar olmuyor ise, Geri İade Koşulları'na ve Hizmet Sözleşmemize makul değil ise; geri iade yapılamaz ve ücreti geri ödeme yapılmaz.


11) Web Hosting ya da Reseller Hosting hizmetinin geri iade yapılabilmesi ve ücretin geri ödenebilmesi için hizmet alındıktan sonra en geç 7 gün içerisinde iptal isteğinde bulunulması gereklidir. Hizmet alındıktan sonra 7 gün geçmesi halinde hizmetin geri iadesi ya da geri ödeme isteği yapılamaz.


12) Diyar Bilişim Web Hosting ve Reseller Hosting hizmetlerinden satın almış olduğunuz ürünlerin geri iadesinde %18 K.D.V, kullanılan gün bedeli, kırtasiye masrafları gibi birtakım nettiler uygulama hakkını saklı tutmaktadır.


13) Hizmet/Ürün iptal isteğinizi Diyar Bilişim müşteri panelinizden yapabilirsiniz. İptal isteğinizden sonra Satış Departmanımıza 1 adet Destek Bildirimi oluşturmanız gereklidir. Oluşturacağınız destek bildiriminde ücret iadesi istediğinizi ve banka bilgilerinizi içeren bilgileri yazmanız gereklidir.


14) Diyarbilisim.com üzerinden hizmet almış olan bütün müşterilerimiz Geri İade Koşulları'nı okumuş ve kabul etmiş sayılır.


15) Yukarıda belirtilen madde; 1,2,3,4,5,6'ıncı maddelerde geçen 7 günlük iade garantisini yalnızca Web Hosting ve Reseller Hosting ürünlerinde geçerli olup, VPS/VDS , Dedicated ya da Lisanslarmalar için geçerli olmayıp, temelbilisim.com.tr müşterileri belirtilen maddeleri kabul etmiş sayılır.