Web Tasarım Programları

Web Tasarım Programları

Web sitesi yapanların ve yaptıranların aşina olması gereken çoğu internet dizayn programı bulunmaktadır. Bunlar kullanılarak dizaynlar çok daha hızlıca ve profesyonelce gerçekleştirilecektir.

En çok kullanılan internet dizayn uygulamaları ise:

ADOBE DREAMWEAVER
En bilinen internet dizayn uygulamalarından birisidir. Html, Php, asp, javascript vb gibi internet dizaynları yapabileceğiniz en fazla tercih edilen uygulamadır.

Kodlama prosedürünü de dizayn prosedürünü de rahatça bu uygulama vasıtasıyla gerçekleştirebilir. Asp, php, html, css dizaynları ve internet programları rahatça yapabilirsiniz.

ADOBE FİREWORKS
En iyi internet dizayn uygulamalarından birisi olan Fireworks, Photoshop programına benzer ama yalnızca internet dizayn yapmak üzere özel bir amaçla tasarlanmış bir grafik editörüdür.

Bir jpg dosyasını html ve css kodu haline dönüştürebilen programın en en önemli özelliği pdf dönüştürücüsüne sahip olmasıdır

ADOBE PHOTOSHOP
En çok tercih edilen internet dizayn uygulamalarından birisi olan Adobe Photoshop ile tek rakibiniz hayal gücünüz. Tamamen hayal gücünüzün sınırları ile dizaynlar yapabileceğiniz bu grafik dizayn uygulamasını internet dizayncıları ve grafik dizayncıları yoğunlukla tercih ediyor.

MİCROSOFT FRONTPAGE
Frontpage’in araç ve menü çubuğu içeren arabirimi, HTML sayfalarını Word, Powerpoint, Publisher gibi Microsoft Office ürünlerini kullanan insanların rahatlıkla ve basitçe çalışabilecelekleri bir ortamda tasarlamanıza imkân sağlar. Frontpage programı diğer Microsoft Office uygulamalarıylada uyumlu bir şekilde çalışır. Frontpage ile geliştirilen bir Web Sitesine metinleri, görselleri, vinyetleri, hatta Powerpoint ile hazırladığınız slayt gösterilerini bile basitçe koyabilirsiniz.

Frontpage ilaveten uygulamaylama bilgisi olmadan kullanılabilen ya da çalışabilen erişilebilir Web veritabanı yönetim araçlarının bazılarınıda içerir. Frontpage uygulamasını kullanarak online bir tartışma platformu oluşturabilir yada dilediğiniz sayfa dizaynlarını basitçe gerçekleştirebilirsiniz.

FREEHAND
Vektörel çizim programı olan freehand, logo ve reklam dizaynlarında kullanılıyor. Sitelerinizin içinde yer alacak logolarınızda ve kampanyalarınızda bu programı kullanabilmeniz mümkün. Çözünürlük arttırıldığında ve azaltıldığında görüntü bozulmaz, pixel kaybına uğramaz.

ADOBE FLASH
Hareketli animasyonlar tasarlamaya imkân tanıyan ara yüz uygulamasıdır. Çizim yaparak ya da imaj dosyaları kullanarak animasyon yapabilirsiniz. Sitelerin açılmasını yavaşlattığı için arama motorlarının sevmediği flash, vektörel dosyalar ile çalışma imkânı verir.

COREL DRAW
Tasarımcıların ve profesyonel çizim yapanların tercih ettiği bir uygulamadır. Vektör tabanlı oluşu üstünlüğüdür. Flash animasyonlar yapmaya ve herhangi bir nesneyi internet butonuna dönüştürebilirsiniz.

ADOBE ILLUSTRATOR
Adobe Illustrator, Adobe firmasının geliştirdiği vektörel bir çizim programıdır. Kurumsal kimlik çalışmalarının ve basılı yayınların oluşturulmasını sağlar. Kaliteyi artırmaktadır. Karakalem çizimlerini renklendirmeyi de sağlar.

SWİSH
Hareketli animasyonlar hazırlayabilirsiniz.

Swish dinamik animasyonlar tasarlayabileceğiniz bir porgramdır. Swish yazı hazırlarkende size son derece yardımcı olabilir. Farklı animasyon ve varyasyonların da kullanılmasını sağlar. Ayrıca Swishde SWF ve HTML olarak kayıt yapabilme seçenekleri de vardır. Son zamanların en fazla kullanılan uygulamalarından biridir.

MYSQL
Açık kaynak kodlu veritabanı programıdır. Web serverlarında çok kullanılır.

NOTEPAD++
Notepad++C++ ile saf Win32 API ve STL ile tasarlanmış GPL ile dağıtılan açık kaynak kodlu bir kaynak kod düzenleyicisidir. Söz dizimi renklendirmesi ve katlama, birden fazla program diline ait kodu görüntüleme ve makul şekilde renklendirme özellikleri vardır.

WEB TASARIM PROGRAMLARININ AVANTAJLARI
Web dizayn programı kullanan dizayncılar, yeni olanı takip ettikleri sürece işlerinde en iyi olmaya adaydırlar. Gelişen teknoloji ile sanal dünyada fark yaratacak site çözümleri, dizayncıların işini basitlaştıracak ve yaratıcılığını artıracak uygulamalar ile karşımıza çıkıyor.

benzersiz ve ilavetenlıklı sitelere kavuşmak,
dikkat çekmek,
arama motorlarının ilk sırasına yerleşmek,
yaratıcılığın sınırlarını zorlamak,
marka kimliğini oluşturmak,
hedef kitleye ulaşmak,
potansiyel müşterileri ikna etmek ve beğeni kazanmak internet dizayn uygulamalarının sağladığı üstünlüklardan. Siz de özel tasarımlarla firma farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

DİĞER BLOG / DUYURU